HAKKIMIZDA
Anasayfa \ Hakkımızda
Biz Kimiz?

VOLKAN PEKER Zemin Mühendislik Ve Danışmanlık Limited Şirketi olarak, güçlü mühendis kadromuz ile yıllardır içerisinde yer aldığımız geoteknik alanındaki çalışmalarda kazanılan tecrübeleri, sektörün ihtiyacını karşılayabilmek adına --proje tasarım hizmeti-- olarak sunmaktayız.

Farklı disiplinlerde uzun yıllar birlikte çalıştık ve bilgi birikimimiz oluştu. Deneyimlerimizin yönetimi, geliştirilmesi ve paylaşılması tasarım kavramımızda en büyük önemi taşımaktadır. Bu anlayışın işverenlerimize yansıtılması mühendislik hizmetlerimize artı değer katmaktadır.

Kuruluş amacımız, proje tasarım aşamalarında; günümüz koşullarına uygun teknolojik gelişmeleri takip ederek, donanımlı mühendislik desteği vererek, güvenli ve doğru çözümlemeler ışığında müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri sürdürmek, yenilemek ve geliştirmektir.

Hizmet alanımızda yer alan; Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği konuları kapsamında; Derin Kazı Destekleme Projeleri ( İksa Sistemleri, Heyelan Önleme Yapıları ), Geçirimsizlik ve Sızdırmazlık Yapıları Projeleri, Temel Altı Taşıyıcı Sistemleri Projeleri, ( Kazıklı Temel, Zemin Islahı, Jet Grout ), Geoteknik Uygulama Aletsel Ölçüm Projeleri, Gözlem ve Değerlendirme İşleri ile ilgilenmekteyiz.

Farklı çözümler isteyen projeler için bilim ve teknolojiye dayalı çözümler üreten bağımsız bir mühendislik firmasıyız.. Projelerimizde uluslararası kalite normlarının ve standartlarının gereklerine uymaya özen gösteriyoruz.

Proje çözüm kriterimizin, müşteri değerlerini önemseyen, beklentileri anlayan, kaliteli, akılcı, ekonomik ve uygulanabilir olması, tercih edilmemizin en önemli etkenidir. Kısıtlı bütçesi olan küçük ölçekli projelere tasarım hizmetleri sunuyoruz. İlerleyen zaman içerisinde Zemin mekaniği ve temel mühendisliği konularında karmaşık ve büyük ölçekli projeler için mühendislik hizmetleri sunabilen bir firmaya dönüşmek hedefimizdir.

Zemin mekaniği ve temel mühendisliği konularındaki her bir projeyi büyüklük ve karmaşıklık derecesine bakmaksızın aynı zaman, kalite ve maliyet etkinliğine sahip yaklaşımla ele almakta ve değerlendirmekteyiz.

İşverenlerimiz bizim için, özel bir proje veya projeler için birlikte hareket ettiğimiz değerlidir kişilerdir. Volkan Zemin Mühendislik ve Danışmanlık bağımsız bir mühendislik ve danışmanlık firmasıdır. İmalat veya inşaat işleri ile ilgilenmemekteyiz. Bu kurala sıkı sıkıya uyulması İşverenlerimizin bize duyduğu güveni artırmaktadır.

Geoteknik proje çalışmalarında bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.